flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Банк втратив більше мільйона гривень в результаті шахрайської схеми

06 лютого 2020, 15:22

Київський районний суд міста Одеси взяв під варту підозрюваного у скоєнні шахрайства шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки в особливо великих розмірах. В результаті шахрайських дій банківська установа зазнала збитків на суму більш ніж мільйон гривень.

За версією слідства, підозрюваний, маючи намір на заволодіння коштами однієї з банківських установ, підшукав чоловіка, який надав згоду на реєстрацію юридичної особи. На вказану юридичну особу відкрили розрахунковий рахунок та закріпили до нього картковий.

Отримавши доступ до рахунків, підозрюваний залучив невстановлену особу, роль якої полягала здійсненні п’яти повернень від компанії-нерезидента, внаслідок яких на картковий рахунок юридичної особи було зараховано грошові кошти в сумі понад 40 тисяч доларів США за повернення товару в режимі онлайн. Насправді купівля товару не оплачувалась, а повернуті начебто гроші стали доступні для зняття готівкою.

Після цього підозрюваний підшукав осіб, які здійснили зняття коштів в банкоматах, розташованих на території м. Одеси.

Таким чином, з кількох банкоматів було знято готівкою більше 1 млн гривень, які належали банку. Підозрюваний, отримавши кошти, розпоряджався ними на власний розсуд.

Отже, розглянувши клопотання правоохоронців, слідчий суддя задовольнив його. Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк 60 днів. Розмір застави складає понад 1 млн гривень.

Зазначимо, що ухвала слідчого судді не набрала законної сили.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.