Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вчора, 9 серпня, до Київського районного суду міста Одеси завітали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні.
Серед гостей були: радник з питань верховенства права Саймон Ван Дер Шенк, спеціаліст регіонального представництва КМЄС Вікторія Ковальська та спеціаліст з питань прокурорської діяльності Володимир Біленький.
Присутні виявили бажання ознайомитись з діяльністю Громадської організації «Асоціація слідчих суддів України» та налагодити партнерство для подальшої співпраці.
Київський районний суд представляв Голова суду Сергій Чванкін та судді Оксана Куриленко, Юлія Федулеєва, Любов Калініченко, Ігор Борщов та Валеріан Луняченко.
Голова суду розповів, що Асоціація була створена у 2014 році, після створення нового інституту – слідчого судді. Сергій Чванкін зауважив, що членами АССУ є не тільки судді, а й адвокати, представники прокуратури та інших правоохоронних органів, науковці та юристи.
«За чотири роки роботи ми напрацювали ряд законопроектів, направлених на покращення та удосконалення не тільки кримінально-процесуального законодавства, але й цивільного законодавства. Робоча група підіймає проблемні питання, пропонує шляхи вирішення та направляє членам Асоціації пропозиції. Вони, розглянувши проекти, надають свої відповіді та зауваження. Таким чином, завдяки плідному діалогу, нам вдається врахувати думку усіх сторін», - зазначив голова суду.
Стало відомо, що Консультативна місія вирішила провести оцінювання потреб слідчих суддів, щоб виявити з якими проблемами вони стикаються та закріпити їх роль.
Тому Саймон Ван Дер Шенк запропонував суддям підготувати інформацію щодо основних проблем, які виникають на досудовому розслідуванні, та разом з представниками прокуратури та поліції обговорити шляхи їх вирішення. Після цього планується випустити книгу для слідчих суддів.
«Зазвичай всеукраїнські організації знаходяться у Києві. Ваша – в Одесі, хоча об’єднує представників усієї країни. Саме це і робить її унікальною. Я сподіваюсь, що плідна співпраця дасть результат та разом ми зможемо збільшити довіру до суду та зробимо законодавство більш досконалим», - додавРадник з питань верховенства права.