Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
19 травня більше двохсот представників юридичної спільноти прибули до Одеси для участі у науково-практичнійконференції «Електронне судочинство – нове обличчя правосуддя».
Захід організовано ГО «Асоціація слідчих суддів України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Нове правосуддя».
Зустріч розпочалась з відеозвіту про перебіг навчання в рамках грантового проекту «Запровадження інформаційних технологій в судочинстві та заповнення інформаційних прогалин у співпраці судової системи та суспільства».
Програма складалася з 4 сесій:
1.Презентація результатів впровадження електронного судочинства в Київському районному суді міста Одеси.
2. Перспективи використання переваг і опцій електронного судочинства Верховним Судом.
3. Роль Вищої Ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,Державної судової адміністрації України, Ради суддів України у запровадженніелектронного судочинства та дієвої комунікації.
4. Результати запровадження електронного документообігу в судах України.
З вітальним словом виступив голова Київського районного суду м. Одеси, голова АССУ Сергій Чванкін, в.о. Директора Відділу програм з розвитку демократії та врядування Деніел Райан, член ВРП Ігор Артемеко, голова Одеського апеляційного адміністративного суду Андрій Бітов, голова Апеляційного суду Хмельницької області Сергій Болотін, прокурор Одеської області Олег Жученко, голова Апеляційного суду Херсонської області Олександр Коровайко, голова Апеляційного суду Рівненської області Олег Полюхович та голова Апеляційного суду Волинської області Петро Філюк.
Відкриваючи захід,голова Київського районного суду міста Одеси Сергій Чванкін наголовив на революційності реалізованого пілотного проекту, аналогів якому в Україні немає. Не дивлячись на те, що проект «Електронний суд» не є тотожним Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, що впроваджується на підставі нових редакцій процесуальних кодексів, практичні напрацювання зможуть бути застосовані і при переході на нову систему забезпечення бездокументарного діловодства.
Професор Неллі Голубєва розповіла про досвід впровадження систем електронного документообігу в США, Південній Кореї, Великобританії та інших країнах. Доповідач зазначила, що українська модель, яка складається з вже впроваджених інструментів (відкритий реєстр судових рішень, веб-портал судової влади, інформація про хід розгляду справи) вже є досить прогресивною.
Виступи спікерів, динамічне обговорення та жвава дискусія – форум вдався плідним та конструктивним.
Своїми баченням подальшої реалізації та запровадження електронного судочинства в судах України поділилися також член ВРП Ігор Артеменко, судді Верховного Суду Олена Кібенко, Ганна Вронська, Наталія Коваленко таТетяна Анцупова.
Жваве обговорення викликала презентація судді Львівського окружного адміністративного суду Олександра Сасевича, який висвітлив тему комунікації в соціальних мережах.
Головний результат грантового проекту, який понад півроку реалізовувався на базі Київського районного суду міста Одеси – запровадження опцій електронного судочинства в чотирьох регіонах України. Представники Вінничини, Черкащини, Херсонщини та Сумщини презентували свої перші успіхи і результати, які не можуть не надихати суди інших регіонів.
Виступи спікерів, основні тези та результати конференції в наступних публікаціях.