flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Асоціація слідчих суддів України відсвяткувала третю річницю діяльності

27 листопада 2017, 19:48

В суботу, 27 листопада, в Одесі пройшло урочисте засідання Громадської організації «Асоціація слідчих суддів України».

В цей день в Одесу, з нагоди триріччя заснування організації, з'їхались судді, адвокати, прокурори, співробітники апаратів судів та юристи зі всіх областей України. Почесними гостями стали член ВРП Алла Лесько, судді КСУ Віктор Городовенко, Олександр Літвінов та члени РСУ Богдан Моніч та Олександр Сасевич.

Під час засідання, яке пройшло у форматі панельних дискусій, вдалося підвести підсумки  роботи та обговорити перспективи подальшої діяльності і розвитку судової системи України.

 Першим з вітальним словом виступив голова АССУ, голова Київського районного суду Одеси Сергій Чванкін. Він зазначив, що за час роботи громадської організації її члени підготували і передали до Верховної Ради України 11 законопроектів, і провели десятки форумів, круглих столів і зустрічей.

- Я вдячний кожному, хто протягом цих трьох років подавав свої пропозиції і зауваження, і має безпосереднє відношення до тих законопроектів і законів, які були прийняті Верховною Радою, - зазначив Сергій Чванкін. - У нас попереду багато цікавої і непростої роботи, але я впевнений, що спільними зусиллями ми зможемо змінити судову систему нашої країни.

 З вітальним словом виступив також  заступник голови Обласної державної адміністрації Одеської області Олександр Терещук.

«Ви бачите проблему громадянина, який хоче,щоби його інтереси буди захищені. Такі зібрання дають можливість лобіювати нормативні акти. Я ознайомився з вашою роботою і розумію, наскільки  вона важлива»,- зазначив почесний гість.

Приємною несподіванкою стало нагородження активних членів АССУ почесними грамотами ОДА Одеської області. Так, помічники суддів  Олександра Драчинська та Наталія Величко, судовий розпорядник Євген Коршунов та адвокати Максим Шевченко та Людмила Єрьоменко були нагороджені за вагомий особистий внесок в розвиток і роботу АССУ та активну громадську позицію розпорядженням голови ОДА Одеської області.

За особистий внесок у розвиток загального судочинства, високий професіоналізм та з нагоди триріччя АССУ нагороди отримали судді Апеляційного суду Одеської області у відставці Антатолій Луняченко (був очільником суду понад 27 років), Антоніна Кварталова, Людмила Виноградова, Олександр Дирдін, Сергій Гайворонський  та голова Спілки юристів Одеської області Олександр Рябець.

Також за сприяння посольства України в Австрії до заходу долучилася представниця  Спілки юристів Австрії Анна Ройманн.

«Я безмежно рада долучитися до такого масштабного та надзвичайно важливого заходу. Для мене велика честь представляти не тільки Австрію, а й Європейський Союз. Сьогодні мова піде про майбутнє України. Хочу зробити акцент на тому, що ми будемо не тільки заглядати в майбутнє, а й доторкнемося до минулого. Ми повинні вчитися один у одного, адже у України та Австрії багато спільного. Німецькі, австрійські та французькі юристи готові вам допомогти розвиватися на міжнародній арені. І я дуже рада, що сьогодні бачу таку велику кількість вмотивованих та цікавих людей», - зазначила Анна Ройманн.

 Перша панельна дискусію: «Чи потрібно надавати право законодавчої ініціативи ВРП, ВККСУ, Раді суддів України, Верховному суду?» розпочалась з доповіді члена ВРП Алли Лесько

«Завдяки нашій комунікації ми відновлюємо довіру до судової влади. Наше спілкування не залишається не поміченим. Верховний Суд, який 30 листопада проведе перший пленум ніколи не буде відірваним від суддів.

Звичайно, проблеми законодавчого процесу в Україні існують. Є зловживання депутатами правом законодавчої ініціативи, приймаються закони деталізовані, при їх прийнятті  має місце нехтування нормами  Конституції України.

Профільний комітет ВРУ з власної ініціативи направляє нам деякі законопроекти, на які ми маємо надати висновки. Проте строки не прописані. Так, нам направили останні два проекти через місяць після їх реєстрації. Це нелегка розумова праця, а нам необхідно в короткі строки все вивчити та запропонувати свої висновки. В останній час нам взагалі перестали їх направляти. Хочеться, щоб в Регламенті ВРУ прописали, що наші висновки дорівнюються висновкам експертів та при їх відхиленні необхідна аргументація та роз’яснення», - висловила свою думку член ВРП.

Під час панельної дискусії свої думки висловили також голова ВААС Віталій Кузьмишин, суддя КСУ Олександр Літвінов, суддя ВС Єгор Краснов та член РСУ Олександр Сасевич.

 Друга панельна дискусія розпочалась з обговорення вдосконалення кримінального законодавства щодо обшуків.

Голова АССУ Сергій Чванкін зазначив, що в середньому за день проводяться 300 обшуків по всій країні.

Анатолій Марцинкевич, голова Апеляційного суду Хмельницької області додав: «Сьогодні ви всі знаєте що є зміни до  КПК України. В ньому є багато новел та речей, які нас хвилюють. Сьогодні є маса випадків, коли дають ухвалу на обшук, а за тією адресою зареєстровано декілька фірм. Ця дія проводиться на початкових етапах слідства. Обов’язково має бути обґрунтування, чому не можна здобути ті речі чи документи в інший спосіб.

Інститут обшуку перетворився в засіб тиску на суддів. Цими правами зловживають. Цей засіб слід використовувати в виключних випадках».

Третя панельна дискусія на тему «Судова реформа: відбулась, відбувається, чи ще не починалась» розпочалася з привітання Віктора Городовенка із призначенням на посаду судді КСУ.

Учасниками актуального обговорення стали  член  ВРП Алла Лесько, суддя ВС Єгор Краснов, судді КСУ Віктор Городовенко та Олександр Літвінов, голова Апеляційного суду Херсонської області Олександр Коровайко, начальник юридичного управління департаменту комунальної власності ОМР Андрій Іванський та суддя Київського районного суду м.Одеси Володимир Петренко.

Член РСУ Богдан Моніч зазначив, що  критикувати завжди легко,але що ми маємо на сьогоднішній день:

  • сформовано ВРП ;
  • відбулось розмежування повноважень ВРП та ВККС;
  • прийнято новий закон про КСУ – запроваджено інститут конституційної скарги;
  • сформовано Верховний Суд.

Отже, судова реформа відбувається, проте ще не закінчилась. Велика надія на Верховний Суд. Крім того, зараз проходить укрупнення судів, також ми  очікуємо на створення антикорупційного та  інтелектуального суду.

Реформа не може бути такою швидкою у часі, проте більшість суддів готові до неї.

В ході заходу члени асоціації не тільки обмінялися думками стосовно найбільш гострих проблем роботи судової системи, а й прийшли до висновку, що проводити подібні зустрічі слід якомога частіше, тому що тільки шляхом діалогів, суперечок і дискусій можна знайти рішення будь-яких проблем і вдосконалити систему судочинства в Україні.

 

Фото з урочистого засідання можна переглянути за посиланням.