Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Згідно порядку денного на заході обговорили наступні питання:
1. Громадянське суспільство та суд: не вороги, а партнери. Доповідач – голова ГО «Асоціація слідчих суддів України» Сергій Чванкін.
2. Проблемні питання застосування КПК та КК України та шляхи їх вирішення. Доповідачі: член ВККСУ Павло Луцюк, суддя Ігор Борщов, адвокат Олександр Веселов.
3. Формування Верховного Суду – початок нової судової системи. Доповідач – член ВККСУ Микола Мішин.
4. Шлях суду від «крайнього» до шанованого. Доповідачі: член ВККСУ Володимир Бутенко, суддя Апеляційного суду м.Києва Микола Худик.
5. Діяльність ВРП, ВККСУ як чинник якісних змін у судової системі. Доповідачі: кандидати на обрання на посади членів ВРП з’їздом суддів України Ігор Артеменко, Ігор Борщов, Ігор Завальнюк, Валентин Крижановський, Микола Худик.
Зустріч розпочав голова ГО «АССУ» Сергій Чванкін своїм привітальним словом. Він подякував усім присутнім за можливість відвідати форум та обговорити важливі на сьогоднішній день питання.
Після цього Сергій Чванкін представив нових членів Асоціації, якими стали:
• Ірина Бобровська - суддя Роздільнянського районного суду Одеської області;
• Ігор Артеменко- суддя Апеляційного суду Одеської області;
• Микола Стоянов - декан факультету адвокатури НУ "ОНЮА";
• Павло Кириченко- голова Овідіопольського районного суду Одеської області;
• Тетяна Мельник .
«Суддям здається, що винесення законних, справедливих рішень – це все, що ми повинні робити. Проте цього дуже мало. Нам необхідно щоденно розповідати громадянам про позитивний досвід та добропорядність суддів. Спостерігати і бути відстороненими від проблем – це не вихід.
Є дуже гарне прислів’я «один за всіх та всі за одного». Сподіваюсь, що найближчим часом всі судді України об’єднаються та почнуть підтримувати одне одного», - зазначив Голова АССУ.
Наприкінці свого виступу Сергій Чванкін додав, що Антикорупційний суд Україні не потрібен, бо виражає недовіру до нас - суддів. Він затвердив, що кожен з присутніх сьогодні на форумі суддів зможе розглянути корупційні справи та винести справедливе рішення.
Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Павло Луцюк розпочав свою доповідь з дуже цікавої фрази: «Антикорупційний суд варто створювати у тому випадку, якщо судова система не може впоратися зі своєю роботою. Але я впевнений, що наразі - це не нагальна потреба правосуддя».
Так, Павло Луцюк зазначив, що в новий ВС повинні бути обрані ті, в кого вистачить сміливості і мужності відстоювати незалежність судової системи. Кожен повинен бути гідним своїх звань та приносити користь суспільству і державі, обіймаючи певну посаду.
«Я проти коаліції поліції, прокуратури і суду. Для підозрюваного, обвинуваченого така коаліція - найгірша. Слідчі судді повинні бути пильними під час здійснення правосуддя, щоб ніяким чином не нашкодити громадянам. Адже при обранні запобіжного заходу слідчим суддям варто звертати увагу на допустимість доказів та їх вагомість, а не "покривати" прогалини у роботі «своїх друзів»», - додав Павло Луцюк.
Не обійшлося на форумі і без приємних моментів. ГО «Асоціація слідчих суддів України» виступила ініціатором відносно нагородження суддів у відставці Апеляційного суду Одеської області. Так, почесними Грамотами ДСА України за багаторічну працю, значний особистий внесок у розбудову правової держави та здійснення правосуддя нагороджені:
• Коваль Василь Георгійович;
• Дирдін Олександр Дмитрович;
• Тарівєрдієв Тарівєрді Авчиханович.
Нагрудним знаком ДСА України «Знак пошани» нагороджено Луняченко Анатолія Васильовича – голову Апеляційного суду Одеської області у відставці. Анатолій Васильович очолював Апеляційний суд 27 років і зробив за цей час значний внесок у розвиток судової системи Одської області.
Володимир Бутенко, член ВККСУ розпочав виступ в рамках обговорення теми «Суд від «крайнього до шанованого». Доповідач закликав всіх до єдності.
«Ми повинні розуміти, що чим більше ми один одного паплюжимо, тим гірше ми будемо жити. За весь час здійснення мною правосуддя в ВАСУ, в КАС було 11 разів внесено зміни».
Стосовно створення антикорупційного суду, член ВККСУ зазначив, що в багатьох зарубіжних країнах, створення антикорупційних судів не виправдовує себе. «Чому ми сьогодні не можемо утворити в судах колегії з розгляду антикорупційних справ в одному з апеляційних судів країни? Треба створити належні умови для роботи - і результат не забариться», - підсумував Володимир Іванович.
Суддя Апеляційного суду м. Києва Микола Худик під час своєї доповіді зазначив, що відношення людей до суду – це те, що судді можуть сформувати самі.
«Потрібно створити єдиний прес-центр судової влади, щоб оперативно надавати інформацію. Політики сьогодні можуть отримати ганебні свідчення про суддю, не перевіривши їх, опублікувати. Тому, необхідно налагоджувати комунікацію – розказувати та показувати нашу роботу».
Особливу увагу на форумі приділили і кандидатам на обрання на посади членів Вищої ради правосуддя з'їздом суддів, який відбудеться 14-15 березня. Так, суддя Апеляційного суду Одеської області Ігор Артеменко, суддя Київського районного суду м.Одеси Ігор Борщов, суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Ігор Завальнюк, Валентин Крижановський та суддя Апеляційного суду м.Києва Микола Худик пояснили присутнім своє рішення бути обраними до складу Вищої ради правосуддя.
На завершення заходу голова АССУ Сергій Чванкін подякував учасникам та висловив сподівання, що такі заходи будуть об'єднувати представників юридичної спільноти і надалі.