flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Презентція проекту "Електронний суд" у Київському районному суді м. Одеси

04 вересня 2015, 11:27

3 вересня 2015 року у Київському районному суді міста Одеси відбулася презентація проекту Електронний суд. Начальник ТУ ДСА України в Одеській області Володимир Куценко та начальник відділу організаційного забезпечення судів ТУ ДСА України в Одеській області Інна Акбарова розповіли про етапи впровадження Електронного суду суддям та апарату Київського районного суду.

Основний принцип проекту «Електронний суд» полягає в налагодженні процесу оперативного обміну інформацією в електронному вигляді між судовими установами, учасниками судового процесу, а також іншими державними структурами з метою забезпечення справедливого та неупередженого правосуддя в Україні.

Перевагами електронного суду є доступність та оперативність, рух справ по судах різних інстанцій, швидкість розгляду справ та обмін інформацією, а також економія коштів на відправку кореспонденції.

Слід зазначити, що проект електронний суд включає в себе 3 етапи впровадження. На I етапі до проекту приєднаються 20 адвокатів вторинної правової допомоги, які матимуть можливість отримувати та відправляти процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді. Позовна заява має бути підписана електронним цифровим підписом.

На II етапі планується розширити кількість користувачів (банки, установи, професійні адвокати). А вже на III етапі буде відкрито доступ для всіх користувачів без обмежень. Громадянам не потрібно буде їхати до суду, щоб подати позовну заяву, вони зможуть зробити це вдома направивши документи в електронному вигляді. Документи можуть бути подані користувачем до суду і надіслані йому судом в електронному вигляді тільки після реєстрації в системі, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України.

Перегляд документів, які надходять до суду в електронному вигляді, здійснюється відповідальним за приймання документів, якій виходячи з їх змісту повинен переконатися, що вони доступні для прочитання, адресовані суду, перевірити відповідність ЕЦП та правильність оформлення документів.

Для заведення відповідної обліково-реєстраційної картки формується справа в електронному вигляді, в яку переносяться документи отримані по електронній пошті.

Під час презентації проекту виникало багато запитань, які будуть вирішені безпосередньо в процесі роботи, а саме прийому позовних заяв, їх реєстрації та передачі суддям після здійснення авторозподілу.

Запровадження роботи Електронного суду планується вже з наступного тижня.