flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

АССУ провела засідання в Кам’янці-Подільському

23 травня 2017, 10:28

20 травня 2017 року, ГО «Асоціація слідчих суддів України» провела чергове засідання членів організації за участі представників Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та суддів Одещини, Хмельниччини, Вінниччини, Черкащини, Волині, Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, Рівненщини та інших регіонів України.

 

 З привітальним словом виступили голова Апеляційного суду Хмельницької області Анатолій Марцинкевич, народний депутат України Володимир Мельниченко та мер міста Кам'янець -Подільська Михайло Сімашкевич.

 

Також всіх присутніх привітав член ВККСУ Павло Луцюк. Павло Сергійович зазначив, що сьогодні дуже багато залежить від конкурсу до Верховного Суду. Також він наголосив на тому, що конкурс проходить прозоро, кожен може он-лайн спостерігати за ходом конкурсів. Павло Луцюк закликає не говорити про відновлення довіри до суду, оскільки її потрібно формувати, а не відновляти.

 

 «Нажаль, зараз не паплюжать судову владу лише дві категорії осіб: ті хто ще не може говорити, або ті, хто вже не може. Важливо, щоб кожен намагався робити все, щоб люди хотіли іти до суду та відчували там справедливість. Ми маємо сформувати таку позицію, щоб дітям і онукам було чим пишатись», - розповів член ВККСУ.

 

Голова Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмішин привітав усіх присутніх та зазначив, що сьогоднішня зустріч не випадкова, адже суддям потрібно працювати над тим, щоб судова гілка влади була не «молодшим братом», а стала рівним партнером.

 

«Якщо проаналізувати дані, то з судом зіштовхуються 12% громадян,  – розповів Віталій Миколайович, – і ми можемо впевнено сказати, що судова гілка належним чином здійснює захист прав та інтересів громадян. Недовіра до суду – це лише нав’язана думка».

 

 Віталій Кузьмішин запропонував і шляхи вирішення проблеми недовіри до суду: «Для того щоб подолати цю ситуацію нам потрібен інформаційний центр судової влади. Відносно нас почали формувати думку інші, отже тепер необхідно самим почати говорити. Ми можемо вирішити цю проблему, для цього необхідно мати лише бажання. Також велике значення мають подібні зустрічі. Такі форуми мають бути проведені у кожному обласному центрі».

 

 «Нам неможливо порівнювати себе з суддями США. Вони звикли до поважного відношення до себе, нам же необхідно робити максимум для того, щоб ця довіра почала зароджуватися», - розповів голова Асоціації слідчих суддів України Сергій Чванкін.

 

 "На сьогоднішній день нам збудували образ ворога суспільства, а ЗМІ продовжують вішати на нас ярлик корупціонерів. Для того, щоб подолати таке ставлення необхідно:

Висвітлювати інформацію про своїх суддів.

Надавати пропозиції по зміні законодавства.

Запрошувати студентів, та популізувати роботу суддів. Робити це необхідно регулярно, а не 3 рази на рік.

Проводити форуми з вітчизняними та іноземноми колегами.

 

 За минулий рік Київський районний суд м. Одеси відвідало 18 іноземних делегатів. І ми залюбки переймаємо у них досвід. Крім того, ведеться активна робота над сайтом суду, на якому крім актуальної інформації висвітлюються також і цікаві рішення. Люди повинні знати, що суд захищає права громадян. І ми повинні розповідати про це, зокрема відвідуючи телевізійні ефіри."

 

Також Сергій Чванкін висловив своє бачення і стосовно корупційних судів. Так, на його думку немає жодного судді, який би не зміг розглянути корупційні справи. Тому, наразі ці суди не потрібні. Краще створити колегію, яка буде розглядати корупційні справи.

 

На завершення свого виступу голова АССУ запевнив: «Ми і далі будемо  активно працювати. Ще є те, що потребує роботи та змін».

 

 Про проблемні питання стосовно розгляду слідчими суддями клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій розповіли голова Апеляційного суду Запорізької області Віктор Городовенко, суддя ВССУ Вячеслав Наставний та суддя Київського районного суду м. Одеси Ігор Борщов.

 

Суддя ВССУ Михайло Вільгушинський висловив своє бачення стосовно перспектив і проблем нових змін до КПК України.

 

Член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко розповів про нововведення, які запроваджуються Проектом ЦПК. Він зазначив, що є два види кодексів: еволюційні та регресивні. При цьому ЦПК - еволюційний кодекс, оскільки крім нововведень він фактично розвиває та покращує діючі положення.

 

 Так, розвитку набули положення стосовно гласності судового процесу. Проект ЦПК допускає відео- та фотозйомку, якщо учасники судового засідання не проти. Крім того,  проект врегулював питання відеотрансляції, наділивши суд повноваженнями вирішувати дане питання без згоди сторін.

 

 В проекті кодексу визначенні положення, що турбують насамперед цивілістів – норми стосовно диспозитивності цивільного судочинства. Збирання доказів не є обов'язком суду. Суд має вирішувати спір на підставі доказів, поданих сторонами та іншими учасниками справи або витребуваних судом у передбачених Кодексом випадках.

 

  Особливу увагу було приділено питанню «Електронного суду». Андрій Овсієнко запевняє, що «ми намагаємось перенести все в електронну площину і готові працювати із цим».

 

 З метою розвантаження суддів була запроваджена можливість врегулювання спору за участю судді. Суть нововведення в тому, що суддя проводить співбесіди із сторонами щодо врегулювання спору шляхом взаємних поступок.

 

  Голубєва Неллі Юріївна, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільного процесу, професор кафедри цивільного праваНаціонального університету «Одеська юридична академія» у своєму виступі зосередила увагу на основних новелах ЦПК стосовно «електронного суду».

 

 Доповідач зазначила, що «електронний суд» досить дорогий для держави проект. Але вигоди від його впровадження абсолютно очевидні. Потенційна можливість працювати віддалено дуже економить час для юристів, підприємців та інших.

 

 Неллі Голубєва звернула увагу, що новим проектом ЦПК передбачено розгляд справи та обмін документами в електронній формі.

 

 Також доповідач зазначила, що новим ЦПК передбачена система автоматизованого арешту коштів (ст. 15 Проекту ЦПК), яка забезпечує оперативне накладення арешту на грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках.

 

 Не менш прогресивною є і новела, яка передбачає формування виконавчих листів виключно в електронній формі.

 

На завершення заходу голова Апеляційного суду Хмельницької області Анатолій Марцинкевич та прес-секретар суду Наталя Савва виступили з доповіддю на тему: «Взаємодія та співпраця Апеляційного суду і загальних місцевих судів Хмельницької області в інформаційно-медійному напрямку.

 

Фото можливо переглянути за посиланням.